Niedziela Trójcy Przenajświętszej 12. 06. 2022 r.

1. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE: do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Marcin KACPROWICZ, kawaler z Parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Kazuniu i Joanna KOWALSKA, panna z Janówka z naszej Parafii. Kto znałby przeszkody zachodzące pomiędzy narzeczonymi zobowiązany jest powiadomić ks. Proboszcza.

2. Dziś uroczystością Trójcy Przenajświętszej kończymy okres Komunii św. wielkanocnej!

3. Dziś po Mszy św. o g. 10:30 katecheza dla młodzieży – kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

4. Przygotowujemy się do wielkiego duchowego wydarzenia, jakim będzie Akt poświęcenia przez Niepokalane Serce Maryi – Jezusowi Chrystusowi; dziś w duchowym przygotowaniu pomaga nam o. Tomasz, kapucyn z klasztoru w Zakroczymiu. Aktu poświęcenia dokonamy za tydzień 19 czerwca, w uroczystość odpustową ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

5. Serdecznie dziękuję parafianom z Wierszy za przygotowanie kościoła i przystrojenie ołtarza kwiatami. Proszę wspólnotę Krwi Chrystusa o przygotowanie kościoła do uroczystości odpustowej.

6. Na prośbę parafian w czerwcu Msze św. w tygodniu odprawiamy o g. 17:30.

7. W czwartek 16 czerwca Uroczystość Bożego Ciała. Procesja do czterech ołtarzy wyruszy po Mszy św. o g. 12:00. O przygotowanie ołtarzy proszę mieszkańców: I ołtarz – przy Organistówce – Kiścinne i Krogulec; II ołtarz – obok p. Matys – Janówek; III ołtarz – kapliczka przy kościele – Brzozówka; IV ołtarz – za budynkiem dawnej szkoły – Roztoka.

8. W przyszłym roku (2023) I Komunia św. dzieci odbędzie się w niedzielę 21 maja o g. 10:30. Rocznica I Komunii św. – 4 czerwca o g. 10:30.

9. Zachęcam do nabywania i lektury „Gościa Niedzielnego”.

10. Życzę błogosławionego, spokojnego i zdrowego tygodnia.

Szczęść Boże, ks. Grzegorz,
Wasz proboszcz.

© 1953 - 2024 Wiersze pw. Niepokalanego Serca N. M. P.
Wszystkie prawa zastrzeżone.