Niedziela Zesłania Ducha Świętego 05. 06. 2022 r.

1. Niedzielną uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres wielkanocny, czyli paschalny. Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w przyszłą niedzielę – Trójcy Przenajświętszej!

2. W niedzielę przeżywamy również Święto Dziękczynienia. Uwielbiamy Pana Boga za dar beatyfikacji ks. prymasa Stefana Wyszyńskiego. Ofiary zbierane przed kościołem na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

3. Przygotowujemy się do wielkiego duchowego wydarzenia, jakim będzie Akt poświęcenia przez Niepokalane Serce Maryi – Jezusowi Chrystusowi: dziś (05. VI.) i w przyszłą niedzielę (12. VI.) w duchowym przygotowaniu pomaga nam o. Tomasz, kapucyn z klasztoru w Zakroczymiu. Aktu poświęcenia dokonamy w niedzielę 19 czerwca.

4. Serdecznie dziękuję parafiankom z Krogulca za przygotowanie kościoła przed niedzielą. Proszę parafian z Wierszy o przygotowanie kościoła.

5. Na prośbę parafian w czerwcu Msze św. w tygodniu odprawiamyo g. 17:30.

6. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, w tygodniu po Mszy św. o g. 17:30 a w niedzielę po Mszy św. o g. 12:00.

7. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała – czwartek 16 czerwca. Procesja do czterech ołtarzy wyruszy po Mszy św. o g. 12:00. O przygotowanie ołtarzy proszę mieszkańców: I ołtarz – przy Organistówce – Kiścinne i Krogulec, II ołtarz – obok p. Matys – Janówek, III ołtarz – kapliczka przy kościele – Brzozówka, IV ołtarz – za budynkiem dawnej szkoły – Roztoka.

8. Za tydzień (12. VI.) po Mszy św. o g. 10:30 katecheza dla młodzieży – kandydatów do sakramentu Bierzmowania.

9. W przyszłym roku (2023) I Komunia św. dzieci odbędzie się w niedzielę 21 maja o g. 10:30. Rocznica I Komunii św. – 4 czerwca o g. 10:30.

10. Zachęcam do nabywania i lektury „Gościa Niedzielnego”.

11. Życzę błogosławionego, spokojnego i zdrowego tygodnia.

Szczęść Boże, ks. Grzegorz,
Wasz proboszcz.

© 1953 - 2024 Wiersze pw. Niepokalanego Serca N. M. P.
Wszystkie prawa zastrzeżone.