Odpust Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny 19. 06. 2022 r.

1. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE: do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Marcin KACPROWICZ, kawaler z Parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Kazuniu i Joanna KOWALSKA, panna z Janówka z naszej Parafii. Kto znałby przeszkody zachodzące pomiędzy narzeczonymi zobowiązany jest powiadomić ks. Proboszcza.

2. W niedzielę 19. VI. 2022 r. przeżywamy Odpust Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny. Po duchowym przygotowaniu składamy Akt Poświęcenia przez Niepokalane Serce Maryi – Jezusowi Chrystusowi. Głównej Mszy św. o g. 12:00 przewodniczy o. Mirosław Kopczewski, franciszkanin z klasztoru w Niepokalanowie i składa z nami Akt Poświęcenia.

3. Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości Bożego Ciała, aktywny udział w procesji, a szczególnie budowę ołtarzy, czyli parafianom z Krogulca, Janówka, Brzozówki i Roztoki. Bóg zapłać!

4. Serdecznie dziękuję wspólnocie Krwi Chrystusa za przygotowanie kościoła i terenu wokół przed Odpustem parafialnym. Proszę parafian z Truskawki o przygotowanie kościoła przed kolejną niedzielą.

5. Na prośbę parafian Msze św. w czerwcu w dni powszednie odprawiamy o g. 17:30.

6. W czwartek (24. VI.) zakończenie oktawy Bożego Ciała i obrzęd błogosławieństwa wianków.

7. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: w czwartek – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela, w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, możemy spożywać pokarmy mięsne.

8. Zachęcam do nabywania i lektury „Gościa Niedzielnego”.

9. Życzę błogosławionego, spokojnego i zdrowego tygodnia.

Szczęść Boże, ks. Grzegorz, Wasz proboszcz.

© 1953 - 2024 Wiersze pw. Niepokalanego Serca N. M. P.
Wszystkie prawa zastrzeżone.