1. W sobotę 18. maja grupa 13 dzieci przystąpiła do I Komunii świętej – dzieci z rodzinami rozpoczynają „Biały Tydzień”.

2. W niedzielę 19. maja Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres paschalny, czyli wielkanocny – czas Komunii św. wielkanocnej zakończymy w przyszłą niedzielę – Trójcy Przenajświętszej.

3. W poniedziałek 20. maja rozpoczynamy okres zwykły w ciągu roku świętem Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.

4. Dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za wysprzątanie kościoła i terenu przykościelnego oraz za dekorację i kwiaty. Proszę rodziców dzieci, które będą obchodzić I rocznicę Komunii świętej o przygotowanie kościoła na kolejny tydzień. Dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za dar dla Parafii jakim jest stalowo – szklana osłona na figurze Matki Bożej.

5. Nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej w tygodniu o g. 17:45.

6. Spotkanie dla dzieci z 4 klasy i rodziców przed I rocznicą Komunii św. 27 maja – poniedziałek o g. 18:30, a uroczystość dzieci w Boże Ciało (30. maja) o g. 10:00.

7. W roku 2025 I Komunia św. odbędzie się 17 maja w sobotę o g. 11:00, a Rocznica I Komunii św. w Boże Ciało 19 czerwca o g. 10:00.

8. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała (30. maja) – proszę parafian o przygotowanie ołtarzy eucharystycznych: 1 ołtarz przy „organistówce” – KROGULEC, 2 ołtarz obok p. Matys – JANÓWEK, 3 ołtarz, kapliczka przy kościele – BRZOZÓWKA, 4 ołtarz, za dawną szkołą – ROZTOKA.

9. Ikona Matki Bożej Nieustającej Pomocy nawiedza nasze rodziny – obecnie nawiedza rodziny w Aleksandrowie. Niech wspólna modlitwa za przyczyną Maryi będzie źródłem siły i jedności naszych rodzin.

10. Jeśli od pogrzebu w grobie rodzinnym minęło 20 lat, to należy odnowić prawo własności miejsca; zapraszam do kancelarii.

11. Tygodnik „Gość Niedzielny” – cena 10 zł.

12. Życzę dobrego tygodnia – Szczęść Boże! ks. Grzegorz, Wasz proboszcz.

© 1953 - 2024 Wiersze pw. Niepokalanego Serca N. M. P.
Wszystkie prawa zastrzeżone.