Troska o chorych jest znakiem oczyszczenia nas ze współczesnego trądu, jakim jest nieczułość na potrzeby bliźniego. Bóg z błogosławieństwem posyła nas, abyśmy dzielili się bliskością Chrystusa z bliźnimi.

1. W niedzielę ( 11. lutego ) obchodzimy Światowy Dzień Chorego – pamiętajmy w modlitwie o cierpiących, niosących krzyż choroby; odwiedzajmy cierpiących.

2. Dziękuję za ofiary na koszty ogrzewania kościoła.

3. Serdecznie dziękuję parafiankom z Roztoki za wysprzątanie kościoła. Proszę parafian z Wierszy o przygotowanie na kolejny tydzień.

4. W środę ( 14. lutego ) Popielcem rozpoczniemy okres Wielkiego Postu, czyli duchowe przygotowanie do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W Popielec Msza św. o g. 17:00 – przyjmiemy odrobinę popiołu na nasze głowy jako znak pokuty. Obowiązuje nas post ścisły. Nabożeństwa wielkopostne: Droga krzyżowa w piątki o g. 17:30, Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o g. 12:00 – zapraszam!

5. Od ( 14. lutego ) Środy Popielcowej będziemy przeżywać Dni modlitw o ducha pokuty i trzeźwości naszych rodzin oraz narodu.

6. W sobotę ( 17. lutego ) o g. 17:00 zapraszam na Mszę św., konferencję o przelaniu Krwi Chrystusa w czasie drogi krzyżowej i adorację P. Jezusa.

7. W niedzielę ( 18. lutego ) po Mszy św. o g. 10:00 spotkanie dla rodziców i dzieci komunijnych.

8. W niedzielę ( 25. lutego ) spotkanie dla rodziców i młodzieży, kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

9. Jeżeli od pogrzebu w rodzinnym grobie minęło 20 lat, to należy odnowić prawo dysponowania miejscem. Zapraszam do kancelarii.

10. OGŁOSZENIE DLA NARZECZONYCH: Kurs przedmałżeński rozpocznie się 26. lutego w Parafii Św. Małgorzaty w Łomiankach. Spotkania w poniedziałki i w piątki o g. 19:00 – zapisy pod nr tel.: 501 161 939

11. Tygodnik „Gość Niedzielny” – cena 10 zł.

12. Życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże! ks. Grzegorz, Wasz proboszcz.

© 1953 - 2024 Wiersze pw. Niepokalanego Serca N. M. P.
Wszystkie prawa zastrzeżone.