Każdego dnia spotykamy ludzi, którzy potrzebują różnego wsparcia: dobrego słowa czy przyjaznego gestu. Niech Boże błogosławieństwo pomaga nam stawać się siewcami, dobroci, miłości i życzliwości

Śpiewamy w jednej z pieśni: „Chryste króluj, Chryste zwyciężaj, swoją miłość odnów w nas” – niech te słowa staną się naszą modlitwą. Umocnieni Bożym błogosławieństwem stawajmy się odważnymi heroldami i budowniczymi tego królestwa.

1. Dziś przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która jest ostatnią niedzielą Roku liturgicznego (kościelnego). Po Mszy św. o g. 12 przed Najświętszym Sakramentem odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa i poświęcimy nasze rodziny i parafię Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Za publiczne odmówienie aktu możemy zyskać łaskę Odpustu zupełnego.

2. Do końca listopada nawiedzając cmentarz lub kościół możemy zyskać Odpust Zupełny pomagając naszym zmarłym skrócić męki czyśćcowe!

3. Zamontowaliśmy w naszym kościele dwa urządzenia klimatyzacyjne, które ekologicznie i cicho będą ogrzewać nasz kościół. Koszt tej inwestycji to 19 tysięcy 700 złotych. Ufam, że w większym komforcie będziemy modlić się. Serdecznie dziękuję za ofiary już złożone na konto parafialne i ofiary składane na tacę czy w zakrystii – Bóg zapłać!

4. Bardzo dziękuję parafianom z Aleksandrowa z grupy II i z Kiścinnego, czyli paniom Jolancie Bagińskiej, Annie Stefańskiej, Annie Marut i Annie Szpuda za przygotowanie naszego kościoła i terenu wokół niego przed niedzielą. Serdecznie zapraszam parafian z Roztoki do przygotowania kościoła i terenu wokół przed kolejną niedzielą.

5. W tych dniach będę w Urzędzie Gminy składał wniosek o wycinkę drzew, na parafialnym cmentarzu, które mogą zagrażać naszemu bezpieczeństwu i w trosce o pomniki nagrobne.

6. W przyszłą niedzielę (28. XI.) rozpoczniemy Adwent, czyli nasze radosne oczekiwanie na przyjście Pana Jezusa.

7. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę będą na Seminarium Duch.

8. Zachęcam do nabywania i lektury „Gościa Niedzielnego”.

9. Najbliższe intencje na przyszły tydzień i ogłoszenia na kolejną niedzielę, będą opublikowane na stronie internetowej i profilu Facebookowym parafii Wiersze w sobotę wieczorem.

10. Życzę wszystkim parafianom oraz naszym gościom błogosławionej niedzieli i spokojnego tygodnia.

Szczęść Boże, ks. Grzegorz,
Wasz proboszcz.

© 1953 - 2024 Wiersze pw. Niepokalanego Serca N. M. P.
Wszystkie prawa zastrzeżone.