Urocz. Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata 20. 11. 2022 r.

1. W niedzielę 20. listopada obchodzimy Uroczystość Chrystusa, Króla Wszechświata, która przypada w ostatnią niedzielę Roku liturgicznego (kościelnego). Po Mszy św. o godz. 12:00 przed Najświętszym Sakramentem odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa i poświęcimy nasze rodziny i Parafię Jezusowi Chrystusowi, Królowi Wszechświata. Za publiczne odmówienie aktu możemy zyskać łaskę Odpustu zupełnego.

2. W niedzielę 20. listopada po Mszy św. o godz. 10:00 spotkanie dla rodziców i młodzieży z klasy 8 – kandydatów do sakramentu Bierzmowania.

3. Bardzo proszę parafian z Wierszy o przygotowanie kościoła przed kolejną niedzielą.

4. W tym tygodniu ślusarz zamontuje bramę, furtkę i kilka brakujących przęseł do parkanu cmentarza. Wymieniliśmy dwa kinkiety, które skuteczniej doświetlają wejście do kościoła. Bardzo dziękuję za ofiary składane w związku z inwestycjami!

5. W niedzielę 27. listopada rozpoczniemy Adwent, czyli radosne oczekiwanie na święta Narodzenia Pańskiego i powtórne przyjście Pana Jezusa. Msze św. roratnie będziemy odprawiać w środy i soboty adwentowe o g. 17:00 Za tydzień poświęcimy opłatki na stół wigilijny.

6. W niedzielę 27. listopada po Mszy św. o godz. 10:00 godzinna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie – zapraszam do wspólnej modlitwy! Za tydzień ofiary złożone na tacę będą na Seminarium Duchowne.

7. Jeżeli od ostatniego pogrzebu w rodzinnym grobie minęło 20 lat, to należy odnowić prawo dysponowania miejscem / grobem. Zapraszam do kancelarii parafialnej.

8. Zachęcam do nabywania i lektury „Gościa Niedzielnego”.

Szczęść Boże, ks. Grzegorz, Wasz proboszcz.

© 1953 - 2024 Wiersze pw. Niepokalanego Serca N. M. P.
Wszystkie prawa zastrzeżone.