XXXIII Niedziela zwykła 13. 11. 2022 r.

„Nie zatwardzajmy serc naszych, gdy słyszymy krzyk biednych” – prosił nas Św. Jana Paweł II podczas jednej ze swoich pielgrzymek do Polski. Ubodzy i prześladowani za wiarę są wyrzutem dla naszych sumień. Otoczmy ich dzisiaj naszą szczególną modlitwą.

1. W niedzielę 13. listopada obchodzimy Piąty Światowy Dzień Ubogich. Przeżywamy także Dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ogarniamy modlitwą i ofiarami materialnymi złożonymi na tacę chrześcijan cierpiących w wyniku wojny w Ukrainie.

2. Bardzo dziękuję parafiankom z Krogulca za przygotowanie kościoła przed niedzielą. Zapraszam parafian z Wierszy przed kolejną niedzielą.

3. Ślusarz przygotowuje bramę, furtkę i kilka przęseł do parkanu cmentarza. Wokół kościoła zamontowaliśmy latarnie, które doświetlają teren parafialny. Wymieniliśmy również dwa kinkiety, które skuteczniej doświetlają wejście do kościoła. Bardzo dziękuję za ofiary składane w związku z inwestycjami!

4. Przyjmuję na wypominki roczne za zmarłych.

5. Za tydzień (20. listopada) po Mszy św. o godz. 10:00 spotkanie dla rodziców i młodzieży z klasy 8 rozpoczynających przygotowanie do Bierzmowania.

6. Jeżeli od ostatniego pogrzebu w rodzinnym grobie minęło 20 lat, to należy odnowić prawo dysponowania miejscem / grobem. Zapraszam do kancelarii parafialnej.

7. Zachęcam do nabywania i lektury „Gościa Niedzielnego”.

8. Życzę błogosławionej niedzieli oraz spokojnego tygodnia.

Szczęść Boże, ks. Grzegorz, Wasz proboszcz.

© 1953 - 2024 Wiersze pw. Niepokalanego Serca N. M. P.
Wszystkie prawa zastrzeżone.