1. 12. IX. w naszej Ojczyźnie przeżywamy uroczystość beatyfikacji prymasa tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej. Módlmy się za wstawiennictwem nowych błogosławionych, prosząc Pana Boga o umocnienie naszej wiary i jedności w naszych rodzinach.

2. Rozpoczynają się dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W sobotę będziemy obchodzić święto Św. Stanisława Kostki – zapraszam rodziców z dziećmi i młodzież do udziału we Mszy św., do spowiedzi św., niech patron dzieci i młodzieży wyprasza nam gorliwość w wierności P. Jezusowi oraz w codziennej pracy i nauce.

3. Bardzo proszę, aby śmiecie i odpady naturalne, te które wysychają, składać obok kontenera, a później załadujemy je do kontenera (będą lżejsze!!!). Koszty wywózki zależą od wagi śmieci. Przy cmentarzu umieściliśmy monitoring i tabliczki informacyjne.

4. Serdecznie dziękuję parafianom z Brzozówki, z Grupy III za wysprzątanie i przystrojenie kościoła przed niedzielą. Bardzo proszę parafian z Sowiej Woli, z I Grupy – o przygotowanie naszego kościoła.

5. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na nasze Seminarium Duchowne i utrzymanie kleryków przygotowujących się do kapłaństwa.

6. Intencje mszalne na nowy 2022 rok będziemy przyjmować od początku października.

7. We wtorek (14. IX.) nie będzie Mszy św. W tym czasie zapraszam do udziału w uroczystościach przy mauzoleum – cmentarzu wojennym w Palmirach, gdzie o g. 16:00 ks. kard. Kazimierz Nycz odprawi Mszę św. za poległych i pomordowanych bohaterów narodowych.

8. Zachęcam do nabywania i lektury „Gościa Niedzielnego”. Oprócz zwykłego jest specjalny numer poświęcony błogosławionym kard. Stefanowi Wyszyńskiemu i matce Róży Czackiej w cenie 10 złotych.

9. Życzę wszystkim parafianom oraz naszym gościom błogosławionej niedzieli i spokojnego tygodnia.

Szczęść Boże, ks. Grzegorz,
Wasz proboszcz.

© 1953 - 2024 Wiersze pw. Niepokalanego Serca N. M. P.
Wszystkie prawa zastrzeżone.