1. Serdecznie dziękuję po raz kolejny wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przebieg Uroczystości odpustowej w minioną niedzielę. Szczególne podziękowania składam na ręce państwa Sołtysów! Bóg zapłać!

2. 29. VIII. Msza św. o g. 12 jest odprawiana przy Cmentarzu Wojennym. Módlmy się za naszych bohaterów narodowych i obrońców niepodległości naszej Ojczyzny – o wieczną radość w ojczyźnie wiecznej!

3. Przypominam, że druga Msza św. niedzielna rozpoczyna się o g. 10:30.

4. Wspólnymi siłami fundujemy i w najbliższych 3 – 4 tygodniach postawimy na grobie Ś.P. ks. Krzysztofa pomnik granitowy. Zebraliśmy już potrzebne fundusze – jako parafianie złożyliście ponad 7,5 tys. zł. Serdecznie wszystkim dziękuję, także w imieniu rodziny ks. Krzysztofa, która również uczestniczy w ufundowaniu.

5. Wymieniliśmy wypełniony kontener z odpadami cmentarnymi przed uroczystością odpustową. Bardzo proszę, aby śmiecie i odpady naturalne, te które schną, składać obok kontenera, a później załadujemy je do kontenera (będą lżejsze!!!). Koszty wywózki zależą od wagi śmieci. Przy cmentarzu umieściliśmy monitoring i tabliczki informacyjne.

6. Serdecznie dziękuję parafianom z Brzozówki, z Grupy I – za wysprzątanie i przystrojenie kościoła przed niedzielą. Bardzo proszę parafian z Brzozówki, z II Grupy – o przygotowanie naszego kościoła.

7. W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź św. w piątek od g. 16:30, zapraszam szczególnie dzieci i młodzież rozpoczynających nowy Rok szkolny. W sobotę o g. 16:00 zapraszam na modlitwę adoracyjną ze Wspólnotą Krwi Chrystusa. W niedzielę po Mszy św. o g, 12:00 procesja wokół kościoła.

8. W sobotę (04. IX.) o g. 12:00 na polanie pod dębem za kościołem zapraszam do głośnego czytania dramatu Gabrieli Zapolskiej „Moralność Pani Dulskiej” w ramach III edycji Narodowego Czytania.

9. Za tydzień (05. IX.) na Mszę św. o g. 10:30 zapraszam dzieci i młodzież w związku z rozpoczęciem nowego Roku szkolnego. Uczniom I klasy poświęcimy plecaki, podręczniki i przybory szkolne.

10. Zachęcam do nabywania i lektury „Gościa Niedzielnego”.

11. Życzę wszystkim parafianom oraz naszym gościom błogosławionej niedzieli, spokojnego tygodnia.

Szczęść Boże, ks. Grzegorz,
Wasz proboszcz.

© 1953 - 2024 Wiersze pw. Niepokalanego Serca N. M. P.
Wszystkie prawa zastrzeżone.