1. 22. VIII. przeżywamy w naszej parafialnej wspólnocie Uroczystość Odpustową związaną z dawniejszą datą. Sumę odpustową o g. 12 odprawi wice – dziekan ks. kanonik Tadeusz Bazylewicz. Serdecznie czcimy Niepokalane Serce Najśw. Maryi Panny – prosimy Niepokalaną, naszą patronkę, aby wypraszała nam u Boga ufną wiarę, żywą nadzieję, żarliwą miłość w naszych rodzinach. Już dziś serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości odpustowej z państwem Sołtysami na czele, ofiarni parafianie prosili, aby nie wymieniać ich z imienia. Za wszystkie „atrakcje” m. in. „grochówkę”. Wielkie podziękowania dla naszego sumisty odpustowego ks. wice – dziekana, kanonika Tadeusza, za świadectwo wiary i pasterskiej troski, z całego serca: Bóg zapłać, a Niepokalana – niech ma w matczynej opiece, wyprasza siły ducha i ciała.

2. Przypominam, że druga Msza św. niedzielna rozpoczyna się o g. 10:30.

3. Wspólnymi siłami fundujemy i w najbliższych tygodniach postawimy na grobie Ś.P. ks. Krzysztofa pomnik granitowy, którego koszt to 16 tys. zł. Informuję, że już zebraliśmy potrzebne fundusze – jako parafianie złożyliście ponad 7 tys. zł. Serdecznie wszystkim dziękuję, także w imieniu rodziny ks. Krzysztofa. Fundusze, które pozostaną przeznaczymy na utrzymanie pomnika.

4. Wymieniliśmy wypełniony kontener z odpadami cmentarnymi przed uroczystością odpustową. Bardzo proszę, aby śmiecie i odpady naturalne, te które schną, składać obok kontenera, a później załadujemy je kontenera (będą lżejsze!!!). Koszty wywózki zależą od wagi śmieci.

5. Z serca dziękuję p. Józefowi Stanickiemu za ofiarne odnowienie krzyża znajdującego się za cmentarną działką, Bóg zapłać za świadectwo żywej wiary!

6. Serdecznie dziękuję parafianom z Janówka, to znaczy p. Zofii Burczyńskiej, Monice Wojtyra, Grażynie Czerniakowskiej i Mai Zielińskiej za wysprzątanie i przystrojenie kościoła przed świętem odpustowym. Bardzo proszę parafian z Brzozówki z grupy I – o przygotowanie kościoła przed niedzielą.

7. Za tydzień (29. VIII.) na Cmentarzu Wojennym będziemy przeżywać uroczystości ku czci i pamięci powstańców oraz bohaterów naszej Ojczyzny – na Mszę św. o g. 12 zapraszam przy cmentarzu wojennym.

8. Zachęcam do nabywania i lektury „Gościa Niedzielnego”.

9. Życzę wszystkim parafianom oraz naszym gościom błogosławionej niedzieli, spokojnego tygodnia i bezpiecznego wypoczynku.

Szczęść Boże, ks. Grzegorz,
Wasz proboszcz.

© 1953 - 2024 Wiersze pw. Niepokalanego Serca N. M. P.
Wszystkie prawa zastrzeżone.