1. Po każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów w dzień św. Krzysztofa – patrona podróżujących. Po Mszy św. o godz. 12 udamy się na cmentarz, aby przy grobie ks. Krzysztofa w dniu patrona, polecać jego duszę Bożemu Miłosierdziu. Pragnę poinformować, że wspólnymi siłami ufundujemy i postawimy pomnik na grobie ks. Krzysztofa. Zorientowałem się, że koszt pomnika to 15 – 16 tys. zł. 6 tys. zł. pragnę ofiarować od siebie. Proszę, aby chętni składali ofiary na ten cel – najlepiej na tacę w kopercie lub na konto parafialne.

2. Od przyszłej niedzieli (1. VIII.) druga Msza św. będzie rozpoczynała się o godz. 10.30, a więc pół godz. później, aby w większym komforcie i spokoju przeżywać spowiedź przed Mszą św.

3. Na Mszę św. o godz. 10.30, szczególnie od początku września, będę zapraszał rodziców z dziećmi oraz młodzież – kandydatów do sakramentu bierzmowania.

4. Dziękuję mieszkańcom z Krogulca za przystrojenie i przygotowanie kościoła przed niedzielą. W najbliższą sobotę – proszę parafian z Wierszy.

5. Proszę o zgłaszanie w zakrystii chorych, których mam odwiedzać.

5. Jutro (26.07) w liturgii będziemy przeżywać wspomnienie Św. Joachima i Anny – rodziców Najśw. Maryi Panny, pamiętajmy w modlitwie i bądźmy wdzięczni naszym rodzicom i dziadkom.

6. Przy śmietniku cmentarnym stanął już kontener. Proszę, aby tylko do niego wrzucać cmentarne odpady: plastikowe i szklane. W tym tygodniu dokończymy porządkowanie betonowego silosu, aby później do niego wrzucać odpady naturalne, czyli biodegradowalne: kwiaty, wiązanki. Podpisałem umowę z firmą, która systematycznie będzie wymieniać kontenery.

7. Życzę wszystkim parafianom oraz naszym gościom błogosławionej niedzieli, spokojnego tygodnia, a dzieciom i młodzieży bezpiecznego i radosnego – kolejnego tygodnia wakacji i wypoczynku.

Szczęść Boże, ks. Grzegorz,
Wasz proboszcz.

© 1953 - 2024 Wiersze pw. Niepokalanego Serca N. M. P.
Wszystkie prawa zastrzeżone.