XV Niedziela zwykła 10. 07. 2022 r.

1. 10. VII. obchodzimy uroczystość odpustową Najdroższej Krwi Chrystusa. Za wstawiennictwem Matki Bożej Niepokalanej i św. Kaspra del Bufalo dziękujemy naszemu Zbawicielowi za dar odkupienia i obmycie nas z grzechów Przenajdroższą Krwią Swoją. Tego dnia modli się z nami i odprawi uroczystą Mszę św. o g. 12:00 ks. Sebastian Pięta, misjonarz Krwi Chrystusa.

2. Serdecznie dziękuję Markowi, Monice i całej Wspólnocie Krwi Chrystusa za przygotowanie kościoła i terenu wokół oraz przystrojenie ołtarzy na uroczystość odpustową! Zapraszam i proszę nowożeńców Joannę i Marcina z bliskimi o przygotowanie naszego kościoła na kolejny tydzień.

3. W lipcu i w sierpniu Kancelaria parafialna jest czynna w piątki od godz. 17:30 do 18:30 (wydawanie metryk Chrztu, zaświadczeń dla rodziców chrzestnych). Sprawy pilne pod nr tel. 731–476–562.

4. Oddaliśmy do oczyszczenia i pomalowania systemem ogniowym przęsła od dawnego parkanu kościelnego, aby ogrodzić nimi ścianę frontową parkanu na cmentarzu. Dokupimy kilka brakujących przęseł. Podjąłem rozmowy z fachowcem o postawieniu nowego parkanu oraz nowej bramy i furtki. Serdecznie dziękuję za ofiary składane w związku z tą inwestycją.

5. 11 lipca nie będzie Mszy św. W dniach 18 – 21 lipca będę na wyjeździe – sprawy pilne (pogrzebowe) proszę zgłaszać telefonicznie.

6. Za dwa tygodnie (24 lipca) poświęcimy wszystkie nasze pojazdy, w związku z dniem św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących.

7. Zachęcam do nabywania i lektury „Gościa Niedzielnego”.

8. Życzę błogosławionego, spokojnego i zdrowego tygodnia, a młodszym radosnego i bezpiecznego wypoczynku na wakacjach.

Szczęść Boże, ks. Grzegorz, Wasz proboszcz.

© 1953 - 2024 Wiersze pw. Niepokalanego Serca N. M. P.
Wszystkie prawa zastrzeżone.