XIX Niedziela zwykła 07. 08. 2022 r.

Liturgia słowa Bożego i liturgia eucharystyczna ukazuje nam, w jaki sposób w człowieku kształtuje się postawa wiary. Aby zasiąść do Bożego stołu, musimy przyjąć postawę słuchania i akceptacji.

1. 7 sierpnia niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu. Po Mszy świętej o godz. 12:00 Adoracja i procesja Eucharystyczna. Zapraszam asystę, ministrantów, Żywy Różaniec do udziału w procesji.

2. Dziękuję parafianom z Brzozówki z grupy II za przygotowanie kościoła i terenu przykościelnego oraz za kwiaty zdobiące ołtarze. Proszę parafian z Brzozówki z grupy III o przygotowanie na przyszły tydzień.

3. W sierpniu Kancelaria parafialna jest czynna w piątki po Mszach św., czyli po godz. 18:00 (wydawanie metryk Chrztu, zaświadczeń dla rodziców chrzestnych). Sprawy pilne pod nr tel.: 731–476–562.

4. 11 sierpnia fachowiec rozpocznie prace ziemne i budowlane przy nowym parkanie naszego cmentarza. Ślusarz wycenił swoją pracę (dziewięć nowych przęseł, 4 – metrową bramę, suwaną oraz furtkę). Serdecznie dziękuję za ofiary składane na tacę, indywidualnie oraz na konta parafialne, w związku z tą inwestycją.

5. 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia N. M. P. – Msze św. o godz. 9:00, 10:30 i 12:00.

6. 21. sierpnia będziemy przeżywać nasz tradycyjny Odpust ku czci Niepokalanego Serca N. M. P. Sumę odpustową o godz. 12:00 odprawi ks. Zbigniew Lisiczka, misjonarz Krwi Chrystusa. Zapraszam!

7. 28 sierpnia o godz. 12:00 przy Cmentarzu Armii Krajowej w Wierszach będziemy obchodzić doroczne uroczystości upamiętniające naszych narodowych bohaterów.

8. Zachęcam do nabywania i lektury „Gościa Niedzielnego”.

9. Życzę błogosławionego, spokojnego i zdrowego tygodnia, oraz radosnego wypoczynku na wakacjach i urlopach.

Szczęść Boże, ks. Grzegorz, Wasz proboszcz.

© 1953 - 2024 Wiersze pw. Niepokalanego Serca N. M. P.
Wszystkie prawa zastrzeżone.