V Niedziela Wielkiego Postu 26. III. 2023 r.

1. Dziękuję ks. Danielowi za wygłoszenie Rekolekcji Wielkopostnych, abyśmy owocnie przeżyli tajemnicę męki i zmartwychwstania Chrystusa. Ofiarami na tacę dziękujemy ks. Danielowi – serdeczne Bóg zapłać!

2. W niedzielę 26. marca po Mszy św. o godz. 10:00 katecheza dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

3. Bardzo dziękuję parafianom z Aleksandrowa z grupy II i Kiścinnego za przygotowanie kościoła. Proszę parafian z Roztoki na kolejny tydzień.

4. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę 26. marca po Mszy św. o godz. 12:00, w piątek o godz. 18:00 Msza św., następnie o godz. 19:00 wyruszmy z Drogą krzyżową spod cmentarza parafialnego – zapraszam!

5. Zapraszam dzieci i młodzież do udziału w konkursie na Palmę wielkanocną ! Proszę o zgłaszanie uczestników konkursu w zakrystii, sms-em lub przez facebook’a do końca marca. Palmy przygotowujemy całą rodziną. Regulamin konkursu jest zamieszczony na stronie internetowej parafii i facebook’u. Rozstrzygnięcie konkursu w niedzielę palmową (02. kwietnia) po Mszy św. o godz. 10:00.

6. Od 24 marca do końca sierpnia Msza św. w dni powszednie jest odprawiana o godz. 18:00!

7. W sobotę (01. kwietnia) o godz. 21:00, w rocznicę odejścia do domu Boga Ojca, odbędzie się uroczysta Msza św. ku czci Św. Jana Pawła II, jako dziękczynienie za życie i pontyfikat wielkiego Rodaka oraz za Ojczyznę. Mszy św. będzie przewodniczył ks. infułat Jan Sikorski, z udziałem władz samorządowych. Zapraszam Parafian.

8. 02. kwietnia Niedzielą Palmową rozpoczniemy Wielki Tydzień. Poświęcenie palm wielkanocnych na początku Mszy św. o godz. 10:00, jeśli pozwoli pogoda – procesja z palmami wokół kościoła.

9. W przyszłą niedzielę serdecznie proszę o ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. O dekorację świąteczną proszę Wspólnotę Krwi Chrystusa.

10. W niedzielę (02. kwietnia) osiemnasta rocznica odejścia do domu Boga Ojca Św. Jana Pawła II.

11. Obchody Wielkiego Tygodnia:
Wielki Czwartek – Liturgia o godz. 18:00,
Wielki Piątek – Liturgia o godz. 18:00,
Wielka Sobota – Liturgia Paschalna o godz. 19:00,
Rezurekcja w Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 6:00,
Zapraszam druhów – Strażaków do pełnienia warty przy Grobie Pańskim.

12. Klucz do bramy cmentarnej jest dostępny na plebanii w poniedziałki, środy i piątki w godz.: 16:30 – 18:30.

13. Jeżeli od pogrzebu w rodzinnym grobie minęło 20 lat, to należy odnowić prawo dysponowania miejscem. Zapraszam do kancelarii.

14. Zachęcam do lektury „Gościa Niedzielnego” cena – 10 zł.

15. Życzę błogosławionego i zdrowego tygodnia.

Szczęść Boże, ks. Grzegorz, Wasz proboszcz.

© 1953 - 2024 Wiersze pw. Niepokalanego Serca N. M. P.
Wszystkie prawa zastrzeżone.