Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 09. IV. 2023 r.

Chrystus zmartwychwstał! Radujmy się! On żyje, jest z nami i chce żyć w sercu każdego z nas. Zaprośmy Go do naszych domów. Chrystus pragnie uczestniczyć w naszym życiu, słuchać nas i przemieniać w siebie. Chrystus nam błogosławi, Alleluja!

1. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE: do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Bartosz KACZMAREK, kawaler z Parafii św. Michała Arch. w Nowym Dworze Maz. i Małgorzata GORZKOWSKA, panna z naszej Parafii. Kto znałby przeszkody zachodzące między narzeczonymi jest zobowiązany powiadomić ks. Proboszcza.

2. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystości zmartwychwstania Pana Jezusa. Dziękuję Wspólnocie Krwi Chrystusa, która przygotowała „Ciemnicę” i Grób Pański. Dziękuję za włączenie się w procesję rezurekcyjną: p. Zygmuntowi, organiście, parafianom niosącym figurę Chrystusa, krzyż, chorągwie, dziękuję Kołom Żywego różańca, ministrantom, dziewczynkom sypiącym kwiaty z rodzicami. Dziękuję druhom – Strażakom za wartę przy Grobie Pańskim.

3. Dziękuję parafianom z Krogulca za przygotowanie kościoła przed świętami. Proszę parafian z Wierszy o przygotowanie kościoła na kolejny tydzień.

4. Dziś Msza św. jeszcze o godz. 10:00 i 12:00 – NIE MA MSZY o godz. 8:30. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. w porządku niedzielnym, czyli o godz. 8:30, 10:00 i 12:00 – zebraną tacę przeznaczymy na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

5. W piątek (14. kwietnia) będziemy obchodzić święto Chrztu Polski. Módlmy się w tym dniu za Polskę i nasz naród; z racji oktawy Wielkanocy możemy spożywać pokarmy mięsne.

6. W niedzielę (16. kwietnia) po Mszy św. o godz. 10:00 – katecheza dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

7. W Niedzielę Bożego Miłosierdzia rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia – zebraną tacę przeznaczymy na CARITAS.

8. Msza św. w dni powszednie do końca sierpnia jest odprawianamo godz. 18:00.

9. Klucz do bramy cmentarnej jest dostępny na plebanii w poniedziałki, środy i piątki w godz.: 16:30 – 18:30.

10. Jeżeli od pogrzebu w rodzinnym grobie minęło 20 lat, to należy odnowić prawo dysponowania miejscem. Zapraszam do kancelarii.

11. Zachęcam do lektury „Gościa Niedzielnego” cena – 10 zł.

12. Życzę radosnego przeżywania oktawy wielkanocnej – ALLELUJA, PAN JEZUS ŻYJE!

Szczęść Boże, ks. Grzegorz, Wasz proboszcz.

© 1953 - 2024 Wiersze pw. Niepokalanego Serca N. M. P.
Wszystkie prawa zastrzeżone.