Niedziela Zesłania Ducha Świętego 28. V. 2023 r.

1. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE: do Sakr. małżeństwa przygotowują się: Marcin Antoniewski, kawaler z Parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Kazuniu i Karolina Stefańska, panna z Brzozówki z naszej Parafii.

2. W niedzielę 28 maja Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres paschalny (wielkanocny). Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w przyszłą niedzielę (04 czerwca) – Trójcy Przenajświętszej.

3. W niedzielę 28 maja na Mszę św. o godz. 10:00 – zapraszam rodziców i młodzież, kandydatów do sakramentu bierzmowania.

4. W niedzielę 28 maja podczas Mszy św. o godz. 12:00 – dziękuję miłosiernemu Bogu za srebrny jubileusz sakramentu kapłaństwa i serdecznie proszę o modlitwę w posłudze proboszcza.

5. Bardzo dziękuję parafianom z Brzozówki z grupy II za przygotowanie kościoła i terenu przykościelnego oraz przystrojenie kwiatami. Proszę rodziców dzieci, które będą obchodzić Rocznicę I Komunii św. o przygotowanie kościoła i terenu przykościelnego.

6. Na ostatnie nabożeństwa majowe zapraszam o godz. 17:45. Od czwartku (01 czerwca) zapraszam na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa – w tygodniu o godz. 17:45 a w niedzielę po Mszy św. o godz. 12:00.

7. W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca. W piątek od godz. 8:30 wizyty u chorych i starszych parafian; od godz. 17:30 spowiedź św. – w sobotę od godz. 17:00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu N. M. P. – zapraszam do udziału.

8. W niedzielę (04 czerwca) o godz. 10:00 odbędzie się uroczystość Rocznicy I Komunii św. dzieci z klasy 4 (na próbę zapraszam w środę 31 maja).

9. W niedzielę (04 czerwca) będziemy przeżywać XVI Święto Dziękczynienia pod hasłem „Dziękujemy za czyniących pokój”. Zbiórka ofiar do puszek na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie – Wilanowie.

10. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Bardzo proszę parafian o przygotowanie ołtarzy eucharystycznych: I ołtarz przy „Organistówce” – Wiersze, II ołtarz obok P. Matys – Truskawka, III ołtarz, kapliczka przy kościele – Sowia Wola, IV ołtarz, za dawną szkołą – Aleksandrów.

11. W roku 2024 uroczystość I Komunii św. odbędzie się w sobotę 18 maja o godz. 11:00, a Rocznica I Komunii św. w Boże Ciało, 30 maja o godz. 10:00.

12. Klucz do bramy cmentarnej jest dostępny u ks. Proboszcza.

13. Jeżeli od pogrzebu w rodzinnym grobie minęło 20 lat, to należy odnowić prawo dysponowania miejscem. Zapraszam do kancelarii parafialnej.

14. Zachęcam do lektury „Gościa Niedzielnego”, cena – 10 zł.

15. Życzę spokojnego, zdrowego tygodnia – Chrystus zmartwychwstał, ALLELUJA!

Szczęść Boże, ks. Grzegorz, Wasz proboszcz.

© 1953 - 2024 Wiersze pw. Niepokalanego Serca N. M. P.
Wszystkie prawa zastrzeżone.