Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego 29. 05. 2022 r.

Dla chrześcijanina ufającego Bogu nie ma pożegnań na zawsze i nie ma śmierci. Jest tylko miłość Boga, z której wszystko wyszło i do której wszystko zmierza. Niech ta świadomość napełnia nas otuchą!

1. 29. V. przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.

2. 29. V. podczas Mszy św. o g. 10:30 dzieci w grupie 13 osób przeżywają I Komunię Świętą. Życzymy dzieciom z rodzinami głębokiej więzi z Panem Jezusem, z którym rozpoczynają życiową przygodę!

3. Serdecznie dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za piękne przygotowanie kościoła i przystrojenie ołtarzy kwiatami – Bóg zapłać! Proszę parafian z Krogulca o przygotowanie kościoła na kolejny tydzień.

4. Dziękuję dzieciom z rodzicami za piękny udział w nabożeństwach majowych ku czci Najświętszej Maryi Panny. Dzieci otrzymują upominki!

5. Rozpoczęliśmy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Od środy (01. VI.) zapraszam na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, w tygodniu po Mszy św. o g. 17:30 a w niedzielę po Mszy św. o g. 12:00.

6. W I piątek czerwca możliwość spowiedzi św. od g. 17:00, a w I sobotę wizyty u starszych i chorych z sakramentami św. od g. 9:00.

7. Na prośbę parafian w maju i w czerwcu Msze św. w tygodniu odprawiamy o g. 17:30.

8. Przygotowujemy się do wielkiego duchowego wydarzenia jakim będzie Akt poświęcenia przez Niepokalane Serce Maryi – Jezusowi Chrystusowi; W niedziele 5 i 12 czerwca w przygotowaniach będzie nam pomagał o. Tomasz, kapucyn z Zakroczymia. Zapraszam. Aktu poświęcenia dokonamy 19 czerwca.

9. Za tydzień (05. VI.) będziemy obchodzić Święto Dziękczynienia. Będziemy dziękować za dar beatyfikacji ks. prymasa Stefana Wyszyńskiego. Ofiary zbierane do puszek na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

10. Zachęcam do nabywania i lektury „Gościa Niedzielnego”.

11. Życzę błogosławionego, spokojnego i zdrowego tygodnia.

Szczęść Boże, ks. Grzegorz,
Wasz proboszcz.

© 1953 - 2024 Wiersze pw. Niepokalanego Serca N. M. P.
Wszystkie prawa zastrzeżone.