Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej 02. IV. 2023 r.

1. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE: do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Bartosz KACZMAREK, kawaler z Parafii św. Michała Arch. w Nowym Dworze Maz. i Małgorzata GORZKOWSKA, panna z naszej Parafii. Kto znałby przeszkody zachodzące między narzeczonymi jest zobowiązany powiadomić ks. Proboszcza.

2. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, w którym wspominamy Mękę Chrystusa, poczynając od Jego mesjańskiego wjazdu do Jerozolimy. Obrzęd poświęcenia palm na początki Mszy św. Dziś po Mszy św. o godz. 10:00 rozwiązanie konkursu na Palmę wielkanocną – dziękuję rodzinom, które wzięły udział w konkursie, uczestnicy otrzymują pamiątkowe nagrody! Dziękuję za ofiary złożone dziś na tacę, z których zakupujemy kwiaty do Grobu Pańskiego. O dekorację świąteczną proszę Wspólnotę Krwi Chrystusa.

3. W niedzielę 2 kwietnia 2023 r. osiemnasta rocznica odejścia do domu Ojca św. Jana Pawła II – módlmy się za jego wstawiennictwem o jedność w rodzinach i ojczyźnie.

4. W niedzielę 2 kwietnia 2023 r. po Mszy św. o godz. 12:00 nabożeństwo Gorzkich Żali.

5. Bardzo dziękuję parafianom z Roztoki za przygotowanie kościoła. Proszę parafian z Krogulca na kolejny tydzień; proszę o ustalenie terminu.

6. W Wlk. Tygodniu możliwość spowiedzi w pon., wt. i śr. od g. 17:30

7. Msza św. w dni powszednie do końca sierpnia jest odprawiana o godz. 18:00

8. Obchody Wielkiego Tygodnia:
Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00
Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18:00
(ofiary na tacę na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie)
Wielka Sobota – poświecenie pokarmów od g. 9:00 do 13:00
Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 19:00 (przynosimy świece)

9. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego (09.04) Msza św. z procesją rezurekcyjną o godz. 6:00. Zapraszam panów do chorągwi, Koła Żywego Różańca, ministrantów, dziewczynki do sypania kwiatów. W Wielką Niedzielę kolejne Msze św. o g. 10:00 i 12:00

NIE BĘDZIE MSZY O GODZ. 8:30

W II dzień świąt Msze św. o godz. 8:30, 10:00 i 12:00

10. Zapraszam druhów – Strażaków do pełnienia warty przy Grobie Pańskim.

11. Klucz do bramy cmentarnej jest dostępny na plebanii w poniedziałki, środy i piątki w godz.: 16:30 – 18:30.

12. Jeżeli od pogrzebu w rodzinnym grobie minęło 20 lat, to należy odnowić prawo dysponowania miejscem. Zapraszam do kancelarii.

13. Zachęcam do lektury „Gościa Niedzielnego” cena – 10 zł.

14. Życzę owocnego przeżycia Wielkiego Tygodnia.