1. Niedzielą Chrztu Pana Jezusa kończymy w liturgii Okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy jednak będą nam towarzyszyły do święta Matki Bożej Gromnicznej, do 2 lutego. Od jutra wejdziemy w Okres Zwykły w ciągu roku. Dziękujemy za łaskę naszego Chrztu św., czyli dar Bożego dziecięctwa. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodzicach i chrzestnych.

2. Serdecznie dziękuję za ofiary składane na konta parafialne i te składane na tacę lub w zakrystii, m. in. na koszty ogrzewania i wywóz śmieci z cmentarza parafialnego.

3. Dziękuję parafiankom z Truskawki za przygotowanie kościoła do dzisiejszej niedzieli. Zapraszam parafian z Janówka do przygotowania kościoła przed kolejną niedzielą.

4. Pamiętajmy, że jeden procent z naszego rozliczenia podatkowego możemy przeznaczyć na instytucje użytku publicznego, także kultu religijnego, czyli możemy wesprzeć naszą Parafię. Już dziś Bóg zapłać!

5. Rozpocząłem Wizytę duszpasterską w naszych rodzinach, czyli „Kolędę”. We wspólnej modlitwie prosimy Pana Boga o błogosławieństwo. Jest to wspaniała okazja dla lepszego poznania się i tworzenia prawdziwej wspólnoty! Program „Kolędy” jest wywieszony w gablocie i zamieszczony na stronie internetowej parafii. Jeśli komuś nie odpowiada podany termin, to proszę o kontakt dla ustalenia innego terminu. Jest to moja pierwsza wizyta kolędowa, a więc bardzo proszę o pomoc w dotarciu do naszych domów. Bardzo liczę na pomoc państwa Sołtysów. Bardzo dziękuję rodzinom, które mnie przyjęły, dziękuję za serdeczne rozmowy, uwagi i spostrzeżenia oraz ofiary złożone na potrzeby parafii.

6. Po Mszy św. ( 16. I. ) o g. 10:30 katecheza dla młodzieży – kandydatów do sakramentu Bierzmowania.

7. Zachęcam do nabywania i lektury „Gościa Niedzielnego”. W nowym roku cena tygodnika wynosi 8 zł.

8. Życzę spokojnego i zdrowego tygodnia.

Szczęść Boże, ks. Grzegorz,
Wasz proboszcz.

© 1953 - 2024 Wiersze pw. Niepokalanego Serca N. M. P.
Wszystkie prawa zastrzeżone.