Niedziela Chrztu Pańskiego 08. I. 2023 r.

„Ten jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie” – te słowa, które usłyszeliśmy w Ewangelii, wypowiedział Pan Bóg w dniu naszego chrztu, aby podkreślić naszą godność. Są wezwaniem, abyśmy według nich kształtowali nasze życie.

1. W niedzielę 08. stycznia niedzielą Chrztu Pana Jezusa kończymy w liturgii Okres Narodzenia Pańskiego. Śpiew kolęd będzie nam towarzyszył do święta Matki Bożej Gromnicznej (02. lutego). Dziękujemy za łaskę Chrztu św., za dar Bożego dziecięctwa; módlmy się za naszych rodziców chrzestnych.

2. Dziękuję za ofiary składane w związku z kosztami ogrzewania kościoła. Bardzo dziękuję za ofiary składane na konto Parafii.

3. Dziękuję parafianom z Brzozówki z grupy III za przygotowanie kościoła przed niedzielą. Proszę parafian z Sowiej Woli z grupy I o przygotowanie kościoła na kolejny tydzień.

4. Rozpocząłem wizytę duszpasterską – „Kolędę”. We wspólnej modlitwie prosimy Pana Boga o błogosławieństwo. Plan „Kolędy” jest w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej parafii. Jeśli komuś nie odpowiada podany termin, np. z powodu choroby lub pracy, to proszę o kontakt, lub podanie wiadomości przez sąsiada. Bardzo dziękuję rodzinom, które mnie przyjęły, dziękuję za serdeczne rozmowy, spostrzeżenia oraz ofiary złożone na potrzeby Parafii.

5. W niedzielę (15. stycznia) po Mszy św. o godz. 10:00 – serdecznie zapraszam dzieci z rodzicami, młodzież – kandydatów do sakr. Bierzmowania, całe rodziny do wspólnego KOLĘDOWANIA ze Św. Mikołajem – przewidziana NIESPODZIANKA!

6. Klucz do bramy cmentarnej jest dostępny w poniedziałki, środy i piątki w godz.: 16:30 – 18:30.

7. Jeżeli od pogrzebu w rodzinnym grobie minęło 20 lat, to należy odnowić prawo dysponowania miejscem. Zapraszam do kancelarii.

8. Cena „Gościa Niedzielnego” od stycznia to 10 zł.: zachęcam do lektury.

9. Życzę błogosławionego i zdrowego tygodnia.

Szczęść Boże, ks. Grzegorz, Wasz proboszcz.

© 1953 - 2024 Wiersze pw. Niepokalanego Serca N. M. P.
Wszystkie prawa zastrzeżone.