Rozpoczęliśmy ostatni tydzień adwentowego przygotowania do świąt Narodzenia Pańskiego i przyjścia Pana Jezusa na końcu czasów. Serdecznie dziękuję ks. Ksaweremu za posługę w sakramencie pokuty! Drodzy Parafianie skorzystajmy z sakramentu pojednania – nie odkładajmy na później, gdyż dzień jutrzejszy nie należy jeszcze do nas!

1. Możemy nabywać poświęcone opłatki na stół Wigilijny, które przygotował p. Zygmunt, organista – Bóg zapłać za ofiary przy tym składane.

2. Serdecznie dziękuję za ofiary składane na konta parafialne i te składane na tacę lub w zakrystii, m.in. na koszty ogrzewania i wywóz śmieci z cmentarza parafialnego. Koszty wzrosły, gdyż więcej śmieci i odpadów trafia do kontenera. W tym miesiącu wymieniliśmy już dwa kontenery!

3. Dziękuję parafiankom z Wierszy za przygotowanie naszego kościoła przed niedzielą. Zapraszam parafian z Truskawki do przygotowania kościoła. Proszę podpowiedzieć dzień, gdyż 1 stycznia będzie w sobotę!

4. Uszczelniamy na okres zimowy otwory w suficie kościoła.

5. Proszę wszelkie prace kamieniarskie i budowlane na cmentarzu zgłaszać wcześniej do mnie jako Proboszcza, administratora cmentarza!

6. Proszę parafian z Aleksandrowa i Kiścinnego o przygotowanie dekoracji przed świętami Narodzenia Pańskiego – już dziś serdecznie dziękuję!

7. W piątek Wigilia Bożego Narodzenia – zapraszam na ostatnie Roraty o g. 8:00 i podzielenie się świątecznym opłatkiem!

8. Na Pasterkę, uroczystą Mszę św. w noc narodzenia P. Jezusa zapraszam w piątek (24. XII.) o g. 22:00!!! Taca z Pasterki na Dom samotnej Matki.

9. Msze św. w pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia w porządku niedzielnym, a więc o g. 9:00, 10:30 i 12:00.

10. Najbliższe intencje na przyszły tydzień i ogłoszenia na kolejną niedzielę, będą opublikowane na stronie internetowej i profilu Facebookowym parafii Wiersze w sobotę wieczorem.

11. Zachęcam do nabywania i lektury „Gościa Niedzielnego”. Dziś do numeru dołączona jest płyta z „Kolędami”.

12. Życzę wszystkim parafianom oraz naszym gościom błogosławionej niedzieli, pięknej Wigilii z bliskimi oraz spokojnego i zdrowego tygodnia.