III Niedziela Wielkanocy, czyli Miłosierdzia Bożego 23. IV. 2023 r.

W Tygodniu Biblijnym Kościół zachęca nas, abyśmy pochylali się nad słowem Bożym. W tym słowie odkrywamy zmartwychwstałego Pana, który pragnie towarzyszyć nam na wszystkich drogach życia.

1. 23. kwietnia Niedzielą Biblijną rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Czytajmy Pismo Święte, aby karmić się Słowem Bożym, szczególnie Ewangelią: niech słowo Pana Jezusa będzie dla nas drogowskazem w codzienności.

2. 23. kwietnia o godz. 12:00 uroczysta Msza św., w której polecamy Bożemu Miłosierdziu Powstańców Styczniowych – narodowych bohaterów, w ramach wydarzenia: „Powstanie Styczniowe w Puszczy Kampinoskiej”. Mszy św. przewodniczy ks. prof. Józef Mandziuk. Zapraszam na kolejne punkty wydarzenia na polanie za dawną szkołą.

3. Dziękuję dwom parafiankom z Truskawki za przygotowanie kościoła przed niedzielą. Proszę parafian z Janówka na kolejny tydzień.

4. W niedzielę (30. kwietnia) po Mszy św. o godz. 10:00 spotkanie dla rodziców i młodzieży – kandydatów do Sakr. Bierzmowania.

5. Wkrótce rozpoczniemy miesiąc maj i nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny – naszej patronki. Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież i starszych do wspólnej modlitwy. Nabożeństwa majowe w tygodniu o godz. 17:45, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 12:00.

6. Mszę św. w dni powszednie do końca sierpnia odprawiamy o g. 18:00.

7. Klucz do bramy cmentarnej jest dostępny na plebanii w poniedziałki, środy i piątki w godz.: 16:30 – 18:30.

8. Jeżeli od pogrzebu w rodzinnym grobie minęło 20 lat, to należy odnowić prawo dysponowania miejscem. Zapraszam do kancelarii.

9. Zachęcam do lektury „Gościa Niedzielnego”, cena – 10 zł.

10. Życzę spokojnego i zdrowego tygodnia. – Chrystus zmartwychwstał, ALLELUJA!

Szczęść Boże, ks. Grzegorz, Wasz proboszcz.

© 1953 - 2024 Wiersze pw. Niepokalanego Serca N. M. P.
Wszystkie prawa zastrzeżone.