Rozpoczynamy kolejny Adwent w naszym życiu. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy nam w tym czasie czuwania i umocni poczynione przez nas dobre postanowienia. Niech pomoże nam również owocnie przygotować się na przyjście Chrystusa.

1. 28. XI. pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nasze radosne przygotowanie i oczekiwanie na przyjście Pana Jezusa w święta Narodzenia Pańskiego i Jego przyjście w chwale na końcu czasów.

2. W czasie Adwentu zapraszam na Msze św. zwane Roratami, ku czci Najświętszej Maryi Panny w środy i w soboty o g. 17:00. Zapraszam szczególnie rodziców z dziećmi komunijnymi oraz młodzież.

3. 28. XI. na Mszy św. o g. 9:00 poświęcimy opłatki na stół Wigilijny.

4. Serdecznie dziękuję za ofiary składane na konto parafialne i ofiary składane na tacę lub w zakrystii, w związku z zamontowaniem dwóch urządzeń klimatyzacyjnych, które ogrzewają nasz kościół. Bóg zapłać!

5. Bardzo dziękuję parafiankom z Roztoki za przygotowanie naszego kościoła przed niedzielą. Serdecznie zapraszam parafian z Krogulca do przygotowania kościoła przed kolejną niedzielą.

6. W Urzędzie Gminy złożyłem wniosek o wycinkę drzew, na cmentarzu parafialnym, które mogą zagrażać naszemu bezpieczeństwu i w trosce o pomniki nagrobne. Mam nadzieję na pozytywne rozpatrzenie wniosku.

7. Chcę ocieplić strop naszego kościoła specjalną wełną i folią termoizolacyjną dla skuteczniejszego ogrzewania. Koszt to kilkanaście tysięcy złotych.

8. Proszę wszelkie prace kamieniarskie i budowlane na cmentarzu zgłaszać wcześniej do Proboszcza, który jest administratorem naszego cmentarza.

9. W tym tygodniu I piątek miesiąca, spowiedź od g. 16:30. W sobotę wizyty u chorych z sakramentami od g. 9:00 – proszę zgłaszać chorych już na spowiedź przedświąteczną.

10. Zachęcam do nabywania i lektury „Gościa Niedzielnego”.

11. Najbliższe intencje na przyszły tydzień i ogłoszenia na kolejną niedzielę, będą opublikowane na stronie internetowej i profilu Facebookowym parafii Wiersze w sobotę wieczorem.

12. Życzę wszystkim parafianom oraz naszym gościom błogosławionej niedzieli i spokojnego tygodnia.

Szczęść Boże, ks. Grzegorz,
Wasz proboszcz.

© 1953 - 2024 Wiersze pw. Niepokalanego Serca N. M. P.
Wszystkie prawa zastrzeżone.