I Niedziela Adwentu 27. 11. 2022 r.

Dzisiaj zostaliśmy wezwani do postawy gotowości i czujności na przyjście Pana. Chrystus napełnił nas swoimi łaskami, abyśmy nie ustali w drodze. Przyjmując błogosławieństwo zechciejmy wytrwale iść na spotkanie z Panem.

1. 27. listopada pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy radosne oczekiwanie na przyjście Pana Jezusa w Boże Narodzenie oraz Jego przyjście w chwale na końcu czasów.

2. 27. listopada w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 8:30 poświęcimy opłatki na stół wigilijny. Opłatki przygotował p. Zygmunt, organista – ofiary na jego potrzeby. Dzisiejsza taca na Seminarium Duchowne w Warszawie.

3. 27. listopada w niedzielę po Mszy św. o godz. 10:00 godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

4. Bardzo dziękuję parafianom z Wierszy za przygotowanie kościoła przed niedzielą. Proszę parafian z Truskawki o przygotowanie kościoła.

5. Wkrótce ślusarz zamontuje bramę, furtkę i kilka przęseł do parkanu cmentarza. Bardzo dziękuję za ofiary składane w związku z inwestycjami!

6. Na Roraty, czyli adwentowe czuwanie z Matką Bożą zapraszam w środy i w soboty o godz. 17:00.

7. Proszę, aby żywe kwiaty sprzątane z grobów wyrzucać obok kontenera, a plastykowe doniczki do kontenera.

8. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca – wizyty u chorych i starszych parafian od godz. 8:30. Możliwość spowiedzi od godz. 16:30. W sobotę o godz. 16:00 naboż. wynagradzające Niepokalanemu Sercu N. M. P., o godz. 17:00 Msza św. za siostry i braci z Żywego Różańca.

9. W niedzielę (04. grudnia) o godz. 10:00 poświęcimy książeczki do modlitwy dla dzieci komunijnych. Po Mszy św. spotkanie.

10. Rekolekcje adwentowe będziemy przeżywać od 9 do 11 grudnia.

11. Jeżeli od ostatniego pogrzebu w rodzinnym grobie minęło 20 lat, to należy odnowić prawo dysponowania miejscem / grobem.

12. Zachęcam do nabywania i lektury „Gościa Niedzielnego”.

13. Życzę błogosławionej niedzieli oraz spokojnego tygodnia.

Szczęść Boże, ks. Grzegorz, Wasz proboszcz.

© 1953 - 2024 Wiersze pw. Niepokalanego Serca N. M. P.
Wszystkie prawa zastrzeżone.