6 Niedziela Wielkanocy 22. 05. 2022 r.

Bóg daje nam nadzieję i podtrzymuje ją swoim słowem oraz pokarmem z ołtarza. Bądźmy zawsze gotowi do jej obrony. Umacniajmy się nawzajem w tej nadziei i jako chrześcijanie nieśmy ją wszystkim siostrom i braciom.

1. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE: do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Karol MICHAŁOWSKI, kawaler z Parafii Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny w Górkach i Małgorzata GZYRA, panna z naszej Parafii. Kto znałby przeszkody zachodzące pomiędzy narzeczonymi zobowiązany jest powiadomić ks. Proboszcza.

2. W niedzielę 22. V. podczas Mszy św. o g. 10:30 dzieci w grupie 24 osób przeżywają I rocz. Komunii św. Życzymy dzieciom i ich bliskim głębokiej więzi z Panem Jezusem obecnym w Eucharystii.

3. Serdecznie dziękuję rodzicom dzieci z kl. 4 i 5 za przygotowanie kościoła i przystrojenie ołtarzy kwiatami – Bóg zapłać! Proszę rodziców dzieci, które będą przeżywać I Komunię św. o przygotowanie kościoła i terenu wokół na kolejny tydzień.

4. W tych dniach modlimy się o dobre urodzaje, o błogosławieństwo w pracy.

5. Zapraszam na nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Ducha Świętego.

6. Na prośbę parafian w maju i w czerwcu Msze św. w tygodniu odprawiamy o g. 17:30.

7. Przygotowujemy się do wielkiego duchowego wydarzenia jakim będzie Akt poświęcenia przez Niepokalane Serce Maryi – Jezusowi Chrystusowi: Aktu poświęcenia dokonamy 19 czerwca.

8. Za tydzień (29. V.) Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Podczas Mszy św. o g. 10:30 odbędzie się uroczystość I Komunii św. dzieci z kl. 3. Parafian, którzy nie są związani z rodzinami dzieci zapraszam na Msze św. o g. 9:00 lub 12:00.

9. Zachęcam do nabywania i lektury „Gościa Niedzielnego”.

10. Życzę błogosławionego, spokojnego i zdrowego tygodnia.

Szczęść Boże, ks. Grzegorz,
Wasz proboszcz.

© 1953 - 2024 Wiersze pw. Niepokalanego Serca N. M. P.
Wszystkie prawa zastrzeżone.