2 Niedziela Wielkanocy, czyli Miłosierdzia Bożego 24. 04. 2022 r.

1. 24. IV. obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus zachęca nas, gdy mówi: „błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”. Rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia: bądźmy dla siebie nawzajem wrażliwi i miłosierni.
Ofiarami złożonymi na tacę wspieramy dzieła prowadzone przez CARITAS, także dla dotkniętego wojną narodu ukraińskiego.

2. 24. IV. na Mszy św. o g. 10:30 poświęcamy książeczki do modlitwy dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.

3. 24. IV. po Mszy św. o g. 10:30 katecheza dla rodziców i młodzieży – kandydatów do sakramentu Bierzmowania.

4. Bardzo dziękuję parafianom z Aleksandrowa z grupy I za przygotowanie kościoła. Proszę parafian z Aleksandrowa z grupy II o przygotowanie kościoła na kolejny tydzień.

5. Za tydzień (01. V.) rozpoczniemy miesiąc maj i nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny. Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież i starszych do wspólnej modlitwy. W tygodniu po Mszy św. o g. 17:30, a w niedzielę po Mszy św. o g. 12:00.

6. Na serdeczną prośbę parafian od 2 maja Msze św. w tygodniu będą o g. 17:30 a później nabożeństwo majowe!

7. 3 maja w uroczystość Najśw. Maryi Panny, królowej Polski rozpoczniemy duchowe przygotowanie do zawierzenia siebie, naszych rodzin i Parafii Niepokalanemu Sercu Maryi, która prowadzi nas do Chrystusa zmartwychwstałego. Aktu zawierzenia dokonamy w Uroczystość Niepokalanego Serca Maryi, czyli 19 czerwca. Przygotowanie rozpocznie z nami ks. Mariusz Szykuła, misjonarz Krwi Chrystusa. Msze św. o g. 9:00 i 12:00, nie ma Mszy o g. 10:30.

8. Zachęcam do nabywania i lektury „Gościa Niedzielnego”.

9. Życzę błogosławionego, spokojnego i zdrowego tygodnia.
Chrystus zmartwychwstał, prawdziwie zmartwychwstał, alleluja!

Szczęść Boże, ks. Grzegorz,
Wasz proboszcz.

© 1953 - 2024 Wiersze pw. Niepokalanego Serca N. M. P.
Wszystkie prawa zastrzeżone.